niedziela, 5 maja 2019

Terius behind me


Jak tam po majówce?
U mnie dużo zakwasów po chodzeniu po górach, ale dla tych widoków warto było na taki wysiłek się zdać, bo w końcu wspomnienia to najcenniejsza rzecz jaką posiadamy...
Jednak tek post nie będzie poświęcony moim wspomnieniom :-)

Akcent Polski w Kdramach


W związku z minionym jednym z najbardziej Polskich weekendów pomyślałam, że poszukam połączenia Polski z Koreą. Poszukałam ciekawostek i wpadłam na dwa aspekty. 
Jeden mniejszy, a drugi ogromny, w porównaniu do pierwszego :-)




Zaczynając od małego.

Czy znacie film "Twój Wincent"? 


"Encounter"
Otóż jak mówi Wikipedia: "brytyjsko-polski, pełnometrażowy film animowany techniką malarską z 2017 roku w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Film trwa około 90 minut. Scenariusz został stworzony przez reżyserkę Dorotę Kobielę oraz Hugh Welchmana we współpracy z poetą i prozaikiem Jackiem Dehnelem. Fabułę stanowi życie i śmierć Vincenta van Gogha". 

Dlaczego o nim wspominam? 
Ponieważ w serialu "Encounter" główni bohaterowie tej dramy udają się do kina w 9 odcinku właśnie na ten film.

A teraz wspomniany ogromy aspekt :-)



"Terius behind me

- komedia, kryminał i sceny nagrywane w Polsce


Ta drama jak dla mnie jest teraz najbardziej istotną (jeśli nie najważniejszą), jeśli chodzi o zbliżenie się Korei do Polski. W wielu dramach są nagrywane sceny zagranicą i to w różnych krajach, nie tylko Azji czy Ameryki Północnej, ale również w Europie, czy od niedawna Ameryce Południowej. W tym poście chce się jednak skupić na tym aspekcie Polskim.

Główny bohater z bliźniakami







Historia


O czym ogólnie jest ta drama. Otóż główny bohater jest ukrywającym się agentem. Parę lat temu będą na misji z koleżanką zostali wsypani, czego efektem była śmierć dziewczyny.

Główna bohaterka i inni
Po tym zdarzeniu agencja bardzo naciskała na niego by dowiedzieć się dlaczego do tego doszło, a on prowadząc samemu śledztwo nie ufał kolegom z agencji dlatego ostatecznie się przed nimi ukrył. W związku z pewnymi okolicznościami losu został opiekunem dwójki niesfornych bliźniaków, z którymi niezbyt radzi sobie samotna matka. Z biegiem czasu ich losy bardzo się łączą, a sama matka dzieci zostaje "agentką". I to tyle po krótce. 

Co jest ciekawe w scenariuszu tej dramy? 


Oczywiście mogłabym tu opisać jakie tam się pojawiają zabawne sceny, bądź przeciwnie mrożące krew w żyłach, bo jest ich tam mnóstwo. 

Tytułowy Terius na tle Warszawy


Najzabawniejsze według mnie to, np. zgadywanie kim jest niania przez główną bohaterkę, działalność grupy osiedlowej "Zamek", czy praca w sklepie z torebkami przez główną bohaterkę. 
Jak dla mnie postać głównej bohaterki jest charakteryzowana jako postać strikte komediowa, ponieważ mimo, że z zawodu jest programistką to zaszła w ciąże, ma bliźniaki, całe dnie spędza w domu, do momentu śmierci męża, po studniach nie zdobyła doświadczenia, przez co trudno jest jej znaleźć dobrą pracę, a gdy jakąś dostaje to stara się całkowicie w to angażować co doprowadza jej szefów o bóle głowy. 
Prawdą jest, że kobieta ta przeszła ciężkie chwilę, ale to przy niej mamy najwięcej gagów. Zaś główny bohater jest tym rycerzem na białym koniu. Zawsze ratuje ja z opresji, przy czym radzi sobie z jej dziećmi i rozwiązuje zagadki, z którymi np. nie radzi sobie kompletnie policja, czy agencja. 

Zamek Królewski

Polski akcent


Sceny z Lotniska Chopena
Już wiecie, że w tej dramie były sceny nagrywane w Polsce. Teraz dokładniej o nich opowiem. Już w pierwszym odcinku możecie ujrzeć sceny nagrywane w Warszawie, czego dowodem są napisy. Jednak z początkiem 4 odcinka można zobaczyć blisko 10 min sekwencje scen nagrywanych tylko w Polsce i to już na początku odcinka. Jeśli nie wierzycie odsyłam was do obejrzenie tego odcinka. 

Ale co takiego możemy zobaczyć? Otóż takie miejsca jak: Lotnisko Chopena, Łazinki Królewskie, Stare Miasto, kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, kamienice w Warszawie oraz przystanek autobusowy i scenę nagrywaną w autobusie miejski w kierunku Dyspozycja XD.



W innym odcinku widzimy również scenę w sklepie z garniturami jakieś marki (już nie pamiętam czy to również było związane z polską marką, czy po prostu był to jakiś sklep z garniturami). Oraz na samym początku wspomnianego wcześniej odcinka słychać muzykę Fryderyka Chopena graną na fortepianie w Łazienkach Królewskich. Ale to nie wszystko. Kolejnym Polskim aspektem jest, że koreańscy aktorzy mówią tam kwestie po Polsku, np. "Candy wchodzi do środka". 

Łazienki, Kolumna Zygmunta i inne akcenty Polskie

Mirosław Zbrojewicz

Jednak wisienką na torcie jest fakt, że występują tam polscy statyści... XD 


Też wisienką jest obecność polskich aktorów, a w szczególności Mirosław Zbrojewicz znany z takiego film jak "Chłopaki nie płaczą" (jak wejdziecie w jego opis to serial "Terius behind me" też tam widnieję, ja nie żartuję :-). W dodatku postać grana przez Zbrojewicza stanowi istotną dla fabuły rolę i można usłyszeć polskie brzydkie słowo blisko związane z "pieprzem" (If you know what I mean XD).

Kończąc dzisiejszy post, to trzeba pamiętać, ze jednak jest to drama koreańska więc większość scen było nagrywanych w Korei, a te z Polski to jedyne kropla w morzu, ale trzeba pochwalić, że wg było zainteresowanie naszym krajem, a to duży plus, bo mogli wybrać inną lokację :-) 

Na koniec seria gifów z naszymi gwiazdami :-D


Mam nadzieję, że post wam się spodobał. Do zobaczenie w kolejnych...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz