środa, 12 kwietnia 2017

Nu'est

Dzisiaj chciałabym wam przybliżyć ten właśnie zespół, ze względu na to, że uważam, że nie jest on wystarczająco doceniany, a teksty piosenek poruszają bardzo ważne kwestie. Choć względem chłopaków jest wiele kontrowersji, to i tak uważam, że ten zespół zasługuje na uwagę, bo są naprawdę dobrzy.




NU’EST (New Established Style and Tempo) (Hangul: 뉴이스트) – południowokoreański boysband utworzony przez wytwórnię Pledis Entertainment w 2012 roku. Styl ich muzyki opisywany jest jako „urban electro”. FANDOM: ㄴ.ㅇ.ㅅ.ㅌ  (czyt. jak angielskie ‚love’) – wybrane na drodze konkursu (eliminując Champest). Zapisując nazwę zespołu w hangulu fanki dostrzegły, że można z niej wyczytać „LOVE”, stąd nazwa fandomu. Oficjalny kolor to: gorący róż.

Członkowie:

  1. JR (Junior Royal) - Kim Jonghyun - lider, raper, tancerz
  2. Aron - Aaron Kwak - wokalista, raper
  3. Beakho - Kang Dongho - główny wokal
  4. Minhyun - Hwang Min Hyun - wokal
  5. Ren - Choi Minki - maknae


Płyty, piosenki, comebacky:

2012 – debiut i comeback:

NU’EST przyciągnęło uwagę jeszcze przed debiutem, szczególne zainteresowanie budził najmłodszy członek zespołu, Ren, przez swoją delikatną urodę i blond włosy często mylony z dziewczyną. Z kolejnymi informacjami na temat zespołu pojawiła się informacja o debiutanckim utworze – "Face", który miał mówić o przemocy w szkole. 15 marca zespół zadebiutował. Kolor różowy jest nie tylko oficjalnym kolorem fandomu NU’EST, ale również barwą sprzeciwiającą się przemocy w szkole. Face zostało skomponowane przez szwedzkiego kompozytora Daniela Bergmana, zarówno ta piosenka, jak i następna ("Action") zawierają elementy popularnego w Europie i Ameryce dubstepu.

NU’EST jest pierwszą koreańską grupą, która użyła go w swoich piosenkach, jakiś czas później rozprzestrzeniło się to po innych wytwórniach. Debiutancka piosenka znajdowała się na singlu, o tym samym tytule. Nu Established Style Tempo, pierwsza piosenka z płyty, to intro przedstawiające NU’EST. Autorami rapu są sami Aron i JR. Trzecia piosenka, która była drugą promocyjną – "I’m sorry", miała za zadanie ukazać talenty wokalne chłopaków, a jej koncept to „powrót księcia”.

1 lipca NU’EST ujawniło, ze szykują się do comebacku, a 10 dni później powrócili z pierwszym mini albumem – "ACTION". Tytułowa piosenka mówi o przeciwstawianiu się przyjętemu systemowi, byciu sobą i nie podporządkowywaniu się innym oraz spełnianiu marzeń. Po raz kolejny promowali się z piosenką mówiącą o społecznym problemie. Chłopcy zostali uznani za „sprzymierzeńców nastolatków”. Druga piosenka – "Not Over You", to typowa piosenka o zauroczeniu, natomiast "Sandy" ma głębsze znaczenie, ponieważ została ona napisana przez mężczyznę odbywającego służbę wojskową, tęskniącego do swojej dziewczyny. NU’EST przyznało, że gdy ją nagrywali czuli lekki smutek. Ostatnią piosenką na liście jest "Happy Birthday", solowa piosenka Baekho. Zarówno "Not Over You", jak i "Sandy" doczekały się swoich teledysków. W trakcie "Not Over You" widzimy making japońskiego photobooka, który wyszedł koło grudnia. W "Sandy" biorą natomiast udział, szczęśliwie wybrane na fancafe zespołu, fanki.

2013 – Comeback z „Hello”:


28 stycznia wytwórnia oficjalnie potwierdziła comeback zespołu. Sporo kontrowersji wywołała informacja o scenie pocałunku lidera i aktorki Nam Bora, biorącej udziału w nagraniu. Pledis ujawniło koncept nowej piosenki – kobieta oszukuje swojego chłopaka i go zdradza, ten dowiaduje się o tym i chce z nią o tym porozmawiać, dzwoni do niej, ale nie jest w stanie powiedzieć jej prawdy, bo boi się ją stracić, więc pyta tylko czy już jadła, gdzie jest i co robi. Jest to pierwsza piosenka NU’EST o miłości, z którą się promowali. Wielu fanów stwierdziło, że woleli ich erę "FACE". Pozostałe piosenki na mini albumie również są o miłości. "Hello Hello", druga promująca, ma dość odważny tekst, jak na tak młody zespół, "Introduce Me To Your Noona" mówi natomiast o miłości do starszej siostry przyjaciela, "A Little Bit" to duet Minhyuna i Baekho, a w "Baeutiful Solo" przez całą piosenkę dowiadujemy się jak chłopcy wspaniale się czują po zerwaniu z dziewczyną i odzyskaniu wolności by pod sam koniec zdali sobie sprawę, że jednak nie jest tak jak chcieli i chcą swoją dziewczynę z powrotem.

2013 – Comeback z „Sleep Talking”:
5 sierpnia Pledis potwierdziło współpracę z Double SideKick przy tworzeniu promującej nowy mini-album piosenki – "Sleep Talking", a 8 ogłoszono datę comebacku na 22 sierpnia. Tego dnia co godzinę wychodziły nowe zdjęcia teaserowe. Pojawiła się także informacja, że piosenka będzie reprezentować nowy gatunek muzyczny – mystic fantasy.
15 sierpnia Pledis wydało wideo z intro do albumu. Krótki rapowany utwór zawierał dwie zwrotki pisane przez JR i Arona, a w tekście pojawiła się większość tytułów piosenek z nadchodzącej płyty. 19 sieprnia wyszedł teaser, a 22 teledysk. Tego samego dnia NU’EST miało również specjalny Showcase z okazji comebacku.
"Sleep Talking" opowiadania o mężczyźnie zakochanym w kobiecie, której nie może wyznać miłości inaczej niż tylko przez sen. "Beautiful Ghost" z tekstem napisanym przez JR (chodzi o rap, choć niektóre źródła podają, że napisał cały) to dość typowa pod względem słów piosenka kuszącej kobiecie, natomiast muzycznie zawiera domieszki rocka. "Pretty" z udziałem Ara z Hello Venus i tekstem rapu również napisanym przez JR, jak można się domyślić, jest o ślicznej dziewczynie i chłopaku onieśmielonym jej urokiem. "Fine Girl" bardzo przypomina klimatem czasy Michaela Jacksona i Jackson 5. "I’ll Love You More" to delikatna ballada, śpiewana przez Minhyuna, Baekho, Rena i Arona, JR jedynie szepcze początek piosenki. Ostatnia piosenka z płyty: "Don’t Dress Provocatively", którego autorem rapu jest również JR to urocza piosenka,w której chłopak mówi swojej dziewczynie, że nie chce by ta ubierała się zbyt wyzywająco na miasto, on chce być jedynym, który ją taką widzi.

2014 – Comeback z „Re:Birth” i japońskie „Best in Korea”:


Prawie po roku NU’EST powrócili 9 lipca 2014 z pierwszym pełnym albumem „Re:Birth”. Promowali się z piosenką „Good Bye Bye”. Na albumie pojawiły się utwory, w których tworzeniu brali udział również członkowie NU’EST. Niestety promocja z „Re:Birth” zakończyła się zaledwie po dwóch tygodniach na rzecz promocji „Best in Korea” w Japonii. „Best in Korea” zostało wydane w dwóch wersjach i zawierało koreańskie utwory NU’EST.

27 LISTOPADA 2014 – Koncert w Polsce:
Po dwóch latach od debiutu NU’EST pojawili się w Polsce. Koncert odbył się 27 listopada w Warszawie, w klubie Progresja.

2015 – Digital singiel „I’m Bad”:


Z okazji 3. rocznicy debiutu 27 lutego 2015 roku wyszedł digital singiel „I’m Bad”. Pojawił się w wersji fizycznej w 5 tysięcy kopiach. Każdy album zawierał ręcznie podpisaną kartę z członkiem zespołu. Ze względu na operację Baekho nie wziął udziału w nagrywaniu „I’m Bad”, jednak na szczęście można go usłyszeć w drugim utworze na tej płycie, „A scene without you”.

2015 – Japońskie „Na.Na.Na.Namida” i „Bridge the World”:
Większość 2015 roku NU’EST spędzili na aktywnościach w Japonii. W maju wydali tam drugi singiel „NaNaNa Namida”, który okazał się ogromnym sukcesem. Następnie w listopadzie pojawił się pierwszy pełny album „Bridge the World”. Oba albumy były przeplatane trasami koncertowymi po Japonii.

2016 – Comeback z „Q is”:


W końcu, po ponad roku NU’EST 17 lutego 2016 powrócili na koreański rynek wydając czwarty mini-album „Q is” i promując się z utworem „Overcome”. Koncept opierał się relacji królowej i rycerzy, którzy ją chronią. Rola królowych spadała na fanów NU’EST, a oni stawali się ich rycerzami.

2016 – Comeback z „Canvas”:
28 sierpnia NU’EST wrócili z koreańskim, piątym mini-albumem „Canvas”. Promowali się z piosenką „Love Paint”. Koncept płyty opierał się na przedstawieniu członków zespołu jako artystów-malarzy. W trakcie promocji wyszły również teledyski do piosenek „Look” i „Daybreak”.

Moje ulubione utwory:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz